2011-06-14
Nu är även andra sektionen klar. Nu har vi antingen en jätte stor hundgård med två rum eller två hundgårdar med vars ett rum, valmöjligheterna är enorma
2011-06-01
Äntligen, igår och idag har vi satt upp nät på första sektionen, så nu kan vi börja använda hundhuset. Nya bilder finns 😉
2011-04-26
Nu börjar man äntligen se ett slut på vårt hundhus
2011-03-20
Nu har värmen fått oss att sätta fart i det nya hundhuset igen. Vi har satt in luft/luft värme & hela helgen har vi isolerat och satt upp tak. Har bara en pytte liten bit kvar.
2010-10-31
Nya projekt i VillaVilshult.
2010-
Nu är vi klara med hundarnas tredje hundgård (rysligt duktig make jag har). Alla hundgårdarna har ett isolerat hundbo så dom inte ska behöva frysa när matte och husse är iväg. Hundarna har även sin gemensamma rasthage, där blir det mycket bus och lek.
2010-06-27
Nu har vi satt igång ett nytt projekt.....igen. Nu ska vi göra en jätte stor hundgård. Denna gången tänkte jag dokumentera, typ före och efter. 40 ton grus anlände.....suck, bara fram med spade och skottkärra.....tur vi har en snäll granne som hjälpte oss med den sista "lilla" bunken.
Senaste kommentarer
09.11 | 16:20
Hej. Har I planer om Basset hvalpe til næste år med salg i juni eller juli? Hva...
16.08 | 16:15
Hej, jag undrar om ni har Basset välp på gång? Jag har ett 2 år gammal Sh...
21.03 | 15:17
Vad kul med Abbis sida. Jag håller tummar och tår för att det kanske ska fin...
09.07 | 18:16
Hej, Jag skulle vilja fråga ni säljer någon Basset Hound valp. Hur mycket ...